top of page
_M5A3095.jpg
logowhite_edited.png
logowhite_edited_edited_edited.png

ROOTS TATTOO

ASEL KAYALAR

Nişantaşı Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. Dövmeye olan uzun süreli ilgim lisans hayatım süresince profesyonel bir çabaya dönüştü. Kendi içinde çok çeşitli olan dövme sanatında geleneksel ve etnik kökeniyle ilgimi çeken handpoke tekniğiyle dövme yapıyorum. Toplumun ve farklı kültürlerin geleneksel hale getirdiği motifler, semboller, ornamental denilen etnik tasarımlar üzerine çalışıyorum. Dünyada handpoke tekniği yaygın olmasına rağmen Türkiye'de çokça bilinmediği için, burada da bu tekniği ilerletmek ve seçenek haline getirmek üretim ve yaratım sürecimin amaçlarından biri. Cloverpoke, sonyapokesyou kullanıcı isimli sanatçıları beğenerek takip ediyorum.

E84DA0A3-20FD-4A58-B052-EB922F7AD813.JPG

MURATAY ÖZKAN

Yeditepe Üniversitesinin Plastik Sanatlar bölümünü tamamladıktan sonra dövme sanatını istediğim düzende uygulayabilmek ve geliştirmek için 2011 yılında ilk stüdyomu Kadıköyde açtım.

Okumuş olduğum  alan ve ortam içerisinde dövme hiç uzak bir fikir değildi zaten ama tabi bu meslekte ilerleme fikrini bana Çağatay Ateş vermiştir ve desteğini de esirgememiştir.

Çalışmayı en sevdiğim tarzlar soyut , eskiz , newschool ve neotraditional tarzda işlerdir .

Bu sektörde bulunduğum süreçte birçok farklı tarzda  çalışmalar yaptım ve yapmaya da devam ediyorum , gelen kişilerin sevdikleri ve beğendikleri tasarımlar doğrultusunda yönlendirip istedikleri tarzda/işçilikte de olan dövmeyi taşımalarını önemsiyor ve bu doğrultuda diyaloğumuzu karşılıklı kuruyoruz.
 

unnamed.jpg

ÖYKÜ TOPAL

Güzel Sanatlar Lisesinde Müzik okudum ve ITU Moda Tasarıma başladım ama ideallerim doğrultusunda okulu bıraktım ve mezun olmadım.Dövmeye çocukluğumdan beri ilgim vardı çünkü babam dövmeli bi insandı. Küçük yaşlardan beri dövme yaptırmak isterdim babam bana 15 yaşıma bastığımda yaptırabileceğime söz vermişti ve öyle de oldu. Gel gelelim 15 yaşında yaptırdığın dövme ne, mutlu musun diye sorarsanız cevabım şu, kesinlikle 18’i hatta 21’i beklemelisiniz.Çağdaş sanatta da yer alan motifleri içeren yeni tribal motifler çalışmayı seviyorum. Aynı zamanda soyut resimler yapan bi insan olduğum için dövme tercihlerimi de soyut motiflerden yana kullanıyorum. Soyut formlarım verdiği özgürlük hissini seviyorum.

F80E92F6-E56A-497D-A780-F63F1261659E.JPG

TUĞRA YAKIŞIKLI

Okan üniversitesinin,
İç mimarlık bölümünde okudum.
Dövme alanını seçmemin en büyük nedenlerinden biri tasarıma olan ilgim ve vücut modifikasyonunu çok sevmemdir.
Sizlerle seveceğiniz fikirleri ve örnekleri paylaşıp , en sevdiğim şeylerden biri olan dövme hakkında konuşmak işimi çok fazla sevmemi sağlamaktadır.
Saygı , mantık ve bilgi çerçevesinde size dövme süreçleriniz  konusunda sizlere rehberlik yapmaktayım.

_M5A3021.jpg
bottom of page